Žaislai vaikams nuo vienerių iki dviejų metų amžiaus (12 - 24 mėnesių amžiaus)

Publikuota 2020-02-03 Skaitė 384

Renkantis žaislus mažiems vaikams svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą, tvirtumÄ ir patikimumą. Parduotuvėje vaikoprekes.lt pateikiami žaislai yra patikrinti ir kokybiški – pagaminti iš saugių naudoti medžiagų, kurios nekenkia ir nesidėvi net jas kramtant ar dedant į burną.

Renkantis žaislus svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių, kadangi skirtingais mažų vaikų vystymosi periodais jiems bÅ«tini skirtingi žaislai, atsižvelgiant į atitinkamus, pagal vaiko amžių numatomus vystymosi kriterijus. Papildomai turite atkreipti dėmesį ir į kiekvieno vaiko raidÄ – visi vaikai skirtingi ir rekomenduojamas amžius priklauso nuo vaiko gebėjimų, jo smalsumo ir vystymosi tempo. Ne visada rekomenduojamas amžius yra rodiklis, tačiau dažnais atvejais jis puikiai padeda vadovautis renkantis tam tikrÄ produktą. Neretai, pagal paties vaiko raidÄ ir intelektÄ rekomenduojamÄ amžių galima pailginti arba sutrumpinti dar šešiais mėnesiais. Kaip pavyzdys – jei vaikÄ skatinsite domėtis konstruktoriais net kai jam dar tik aštuoni mėnesiai jis puikiausiai žais su produktais rekomenduojamais nuo 12 – 14 mėnesių. Papildomai vaikui suteikiant galimybę domėtis žaislais, skirtais kiek vyresniems suteikiate galimybę pažangesniam intelekto vystymuisi, ruošiate vaikÄ ateičiai greičiau.

Žaislai vienerių - dviejų metų vaikams (12 - 24 mėnesių amžiaus)

Kai vaikui jau 12 ir daugiau mėnesių jis geba kalbėti ir / ar mokosi tarti pirmuosius žodžius, jis žengia pirmuosius žingsnius, ropoja ir kopia laiptais. Tokiems vaikams patinka ir žodinė veikla – jie klausosi garsų, istorijų, pasakų. Jie gali vos vos pradėti žaisti su kitais vaikais. Tokie vaikai leidžiasi į potyrius ir eksperimentus, bet su suaugusiųjų pagalba.

Renkantis žaislus vienerių metų vaikams bÅ«tina atsižvelgti į šias rekomendacijas:

Vaikams nuo vienerių metų amžiaus puikiai tinka knygos su žaismingais, spalvingais, tačiau paprastais paveikslėliais, dar geriau jei tokios knygos skleidžia įvairius garsus ar muziką, vaizduoja tikrus objektus ar gyvÅ«nus, padėsiančius vaikui juos atpažinti. Taip dėsite pamatÄ mokytis kalbėti.

Labai rekomenduojamas vaizduotę ir kÅ«rybinius bei motorinius įgÅ«džius lavinančios, bet saugios priemonės – dideli, ne toksiški flomasteriai, vaškinės kreidėlės, dideli popieriaus lapai.

 

Vaikams jau einantiems ar įpusėjusiems pirmuosius metus labai patinka stebėti ir kartoti, išbandyti suaugusiųjų veiksmus ir gyvenimą, ypač tiks žaislinės tikrų prietaisų imitacijos. Papildomai jÅ«s išvengsite vaiko kaprizų norint naudoti tikrÄ daiktą. Žaisliniai telefonai, buitinė technika, lėlės, kÅ«dikiai, lovelės, pliušiniai žaislai, plastikiniai, guminiai gyvÅ«nai, mediniai ir plastikiniai automobiliai puikiai tiks vaikams mėgdžiojant tėvus ir tikrÄ pasaulį. Tokie žaislai padės ir kalbos mokymosi tikslais, žengiant pirmuosius žingsnius į tvarkÄ ir gerÄ elgesį.

Nuo 12 – 18 mėnesių amžiaus vaikams puikiai tinka ir pirmieji tikri konstruktoriai – mediniai, plastikiniai blokai, kaladėlės, jie gali bÅ«ti kiek detalesni ir mažesni nei vaikams iki vienerių metų amžiaus.

Svarbu nepamiršti žaislų saugumo

Kuo vaikas mažesnis tuo jis mažiau supranta, tuo mažiau savisaugos instinkto turi. Ypač mažiausiems vaikams, iki vienerių, dvejų metų amžiaus, kuomet žaislai yra ne tik čiupinėjami bet ir kramtomi – tėvams svarbu sekti žaislo nusidėvėjimą.

Net ir iš aukštos kokybės plastiko pagaminti žaislai gali dėvėtis. Jei žaislas sulūžo ir jame atsirado aštrių detalių – žaislo iš viso nebegalima naudoti. Lygiai taip pat rekomenduojame nebenaudoti ir pakeisti nauju žaislą, kur pastebite, jog pradeda dilti ir blukti dažai.

Renkantis žaislus ypač mažiems vaikams bÅ«tina atkreipti dėmesį į jų formÄ – ar jie minkšti, ar neturi aštrių kampų. Papildomai rekomenduojame atsižvelgti į tai ar žaislai lengvai prižiÅ«rimi – valomi ir plaunami.

Tikimės, kad vadovaudamiesi vaikoprekes.lt patarimais išsirinksite mėgstamiausius ir naudingiausius žaislus savo atžaloms. Linkime, kad šie žaislai suteiktų vaikams ne tik džiaugsmo ir užsiėmimo valandų bet visuomet išliktų saugÅ«s ir lavinantys, auginantys naujÄ kartą!

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2020-01-22
Renkantis žaislus kÅ«dikiams svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą, tvirtumÄ ir patikimumą. Parduotuvė...
2020-01-27
Renkantis žaislus mažiems vaikams svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą, tvirtumÄ ir patikimumą....
2020-02-05
Renkantis žaislus mažiems vaikams svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą, tvirtumÄ ir patikimumą....
2020-02-10
Renkantis žaislus mažiems vaikams svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą, tvirtumÄ ir patikimumą....
Rašyk
Skambink